Texto alternativo para invidentes

Węgier wyrasta na strzeleckiego lidera podczas zawodów rozgrywanych we Wrocławiu w ramach Igrzysk Europejskich. Zalan Tibor Pekler kolejny raz wywalczył złoty medal. Tym razem indywidualnie w karabinie w 3 postawach.

Jiri Privratsky reprezentujący Czechy musiał ustąpić Zalanowi Peklerowi. Węgier od początku imprezy zdobywa medale i powoli przyzwyczaja kibiców do swojej strzeleckiej precyzji. Węgierski zawodnik pokonał czeskiego wynikiem 16:10.

Dla Peklera to trzeci złoty krążek na Igrzyskach Europejskich. Wcześniej wywalczył medale podczas zawodów w mikście w karabinie pneumatycznym 10 m oraz drużynie męskiej w tej samej kategorii.

Brąz powędrował do Austriaka – Alexandra Schmirla, który wcześniej zgarnął taki sam krążek w rozgrywkach drużynowych na 10 m. Polscy reprezentanci ponownie nie trafili do finałowych rozgrywek. Tomasz Bartnik zajął 15. pozycję, Maciej Kowalewicz był na 18. lokacie.