Texto alternativo para invidentes

Pierwsze medale podczas zawodów strzeleckich we Wrocławiu w ramach Igrzysk Europejskich powędrowały do Węgrów. Wygrali w kategorii karabin pneumatyczny drużyn mieszanych 10 m. Indywidualnie wśród mężczyzn w pistolecie automatycznym 10 m najlepszy był Turek. Kobiety zdominowała Polka. Dziś (23.06) pora na kolejne sportowe emocje, jest wiele medali do wręczenia.

Pierwsze medale podczas zawodów strzeleckich we Wrocławiu w ramach Igrzysk Europejskich powędrowały do Węgrów – duetu Zalan Tibor Pekler i Eszter Meszaros. Wygrali z Hiszpanami w kategorii karabin pneumatyczny drużyn mieszanych 10 m.

– Po kwalifikacjach byliśmy rozstawieni na 1. miejscu, to nas podbudowało przed finałem. Zanotowaliśmy świetny wynik, potem potwierdziliśmy tylko swoją formę. Zdobyliśmy pierwszy złoty medal na Igrzyskach Europejskich i jesteśmy bardzo usatysfakcjonowani. Chcemy zdobyć tyle krążków ile się da w każdej z kategorii, w których startujemy – powiedział Zalan Tibor Pekler.

Polacy zakończyli udział w zawodach w kategorii karabin pneumatyczny drużyn mieszanych 10 m na kwalifikacjach. Aneta Stankiewicz oraz Tomasz Bartnik zajęli 19. miejsce. Julia Piotrowska i Maciej Kowalewicz trafili na 21. lokatę.

Wśród mężczyzn w indywidualnej konkurencji pistolet automatyczny 10 m najlepszy okazał się Turek – Ismail Keles. W zaciętym finałowym pojedynku pokonał Robina Waltera z Niemiec. Reprezentant Turcji wywalczył w ten sposób kwalifikację olimpijską. Polacy nie przeszli eliminacji. Grzegorz Długosz zajął 28. miejsce, a Oskar Miliwek 30. lokatę.

W tych samych zawodach wśród kobiet najlepsza okazała się Klaudia Breś. W finale mierzyła się z Francuzką Camille Jedrzejewski. Wygrała z nią 17:13 i sprawiła sobie w ten sposób urodzinowy prezent, o jakim każdy mógłby pomarzyć. Był to też pierwszy polski medal w strzelectwie. Inna reprezentantka Polski – Julita Borek, walczyła w finale i zajęła tam 8. miejsce.

Dziś (23.06) kolejne strzeleckie emocje. Poznamy medalistów w kategoriach: pistolet pneumatyczny drużyn mieszanych 10 m, karabin pneumatyczny mężczyzn 10 m oraz karabin pneumatyczny kobiet 10m. Szansę na medal ma m.in. Aneta Stankiewicz z Zawiszy.

– W tym sezonie jestem nieprzewidywalna. Nie jest tak, jak w zeszłym roku, że forma była bardzo wysoka i stała. W tym roku zmagam się z różnymi dziwnymi przypadłościami technicznymi, sprzętowymi, ale to jakoś idzie do przodu i postaram się z trenerem to opanować – zaznaczyła Stankiewicz.

Dodała również, że nie daje się ponieść emocjom, ale cieszy się, że ma możliwość występu na Igrzyskach Europejskich. – Mamy wspaniałą strzelnicę, wspaniały obiekt, ludzi, trenerów blisko siebie – podkreśliła.