Texto alternativo para invidentes

Dwa złota dołożone do już pokaźnej kolekcji. Finały kobiet i mężczyzn w trapie zakończone. Najlepsza indywidualnie wśród pań była Jessica Rossi z Włoch. Wśród mężczyzn również królował włoski reprezentant – Mauro De Filippis. Oboje wywalczyli przy okazji przepustkę na paryskie Igrzyska Olimpijskie.

Mecz medalowy w kobiecej konkurencji rozegrał się pomiędzy Słowaczką, Włoszką i dwiema reprezentantkami Finlandii. Złoty medal powędrował do doskonale strzelającej włoskiej kadrowiczki Jessici Rossi. Srebro wpadło w ręce Finki – Satu Makela-Nummela. Brąz natomiast do Jany Spotakovej ze Słowacji.

Sandra Bernal znalazła się na 17. miejscu w drugiej rundzie kwalifikacji i nie miała możliwości zawalczyć o medal Igrzysk Europejskich w ramach finałowych zmagań w trapie.

Mężczyźni też dziś (30.06) walczyli o laury we Wrocławiu. W finale strzelali: Vladimir Stepan (Czechy), Mauro De Filippis (Włochy), Rickard Levin Andersson (Szwecja) oraz Francesco Ravalico (Chorwacja).

Podobnie jak w kobiecej konkurencji – najlepszy okazał się Włoch. De Filippis zdobył złoty medal Igrzysk Europejskich i w ten sposób jego kadra ma już 12 krążków wywalczonych na zawodach strzeleckich. Srebro w trapie powędrowało do Czecha, a brąz przypadł Szwedowi.

W kwalifikacjach odpadli Piotr Kowalczyk oraz Tomasz Pasierbski. Zajęli 22. i 29. miejsce.