Texto alternativo para invidentes

Kaja Skrzek zajęła 8. miejsce w skokach do wody z trampoliny (1 m). Złoty medal zdobyła Michele Heimberg ze Szwajcarii, srebrny Szwedka Emilia Nilsson Garip, a brązowy Grace Reid z Wielkiej Brytanii.

Skrzek bardzo dobrze zaczęła konkurs. Po dwóch seriach zajmowała piąte miejsce. Niestety, jej trzecia i czwarta próba została stosunkowo nisko oceniona i Polaka spadła na ósme miejsce.

Przed ostatnią serią traciła do trzeciej pozycji 12,65 pkt (wówczas była na niej Włoszka Chiara Pellacani) i stało się jasne, że marzenia o medalu dla Polski należy odłożyć na przyszłość. Za ostatni skok otrzymała 50,00 pkt co pozwoliło jej utrzymać swoją pozycję.

„Jestem zadowolona ze startu. Nie wiem czy o moim końcowym wyniku zadecydowała czwarta seria. Stawka była bardzo wysoka. Wszystkie moje skoki były równe. Nie miałem żadnego, którego był bardzo zepsuła” – powiedziała Polka.

Heimberg przed ostatnią serią skoków była druga. Jednak zdołała „o włos” wyprzedzić prowadzącą Nilsson Garip. Warto odnotować końcowe noty wspomnianych zawodniczek, odpowiednio: 273,25 i 273,10.

Jeszcze w środę zostaną rozdane medale w skokach synchronicznych mężczyzn z trampoliny (3 m). W gronie 12 duetów są Polacy: Kacper Lesiak, Andrzej Rzeszutek.

Rywalizacja w skokach do wody w trakcie Igrzysk Europejskich toczy się w Rzeszowie.