Texto alternativo para invidentes

Niemiec Moritz Wesemann, w sobotni wieczór zdobył złoty medal Igrzysk Europejskich. Był najlepszy w skokach do wody z trampoliny (3 m). Polacy nie awansowali do finału w tej konkurencji.

Srebrny i brązowy medal zdobyli Francuzi, odpowiednio: Jules Bouyer i Alexis Jandard.

Zawodnicy wykonali po sześć skoków. Po trzech seriach najlepszy był Włoch Giovanni Tocci przed rodakiem Lorenzo Marsaglia, a trzecie miejsce zajmował Bouyer. Kolejny próba w wykonaniu prowadzącego Włocha była świetna, dzięki czemu umocnił się na prowadzeniu. Dobrze zaprezentował się też Bouyer i awansował na drugie miejsce.

Przedostatni skok Włocha nie był już zbyt udany i stracił prowadzenie na rzecz Wesemanna. Tracił jednak do niego niecałe dwa punkty (trzeci był Bouyer).

Tocci w ostatniej próbie źle wszedł do wody i stracił szansę na medal (zajął siódme miejsce). Chwilę po nim startował Wesemann, który wykorzystał szansę, aby zdobyć „złoto”. Dzięki jego sukcesowi Niemcy uzyskały prawo startu zawodnika na igrzyskach olimpijskich w Paryżu. Szczegółowe wyniki i punktację znajdziecie TUTAJ.

W finale wystąpiło 12 zawodników, zaś w eliminacjach Andrzej Rzeszutek był 14, a Kacper Lesiak 16.

W sobotę odbyły się też zmagania w skokach synchronicznych mikstów z wieży (10 m). Polacy nie startowali, a wygrali Ukraińcy.

W niedzielę, w godzinach przedpołudniowym zostaną przeprowadzone eliminacje w konkurencji skoków kobiet z trampoliny (3 m). Na liście startowej znajduje się 25 pań, w tym dwie Polki: Aleksandra Błażowska i Kaja Skrzek. Po południu kibice zobaczą dwa finały: w skokach synchronicznych mężczyzn z wieży (godz. 15), a następnie indywidualne pań z trampoliny (19.00). W tym pierwszym kibice zobaczą polski duet: Filip Jachim/Robert Łukasiewicz.

Rywalizacja w skokach do wody w trakcie Igrzysk Europejskich odbywa się na pływalni w Rzeszowie.