Texto alternativo para invidentes

Włoszka Chiara Pellacani, w niedzielny wieczór zdobyła złoty medal Igrzysk Europejskich. Była najlepsza w skokach do wody z trampoliny (3 m). Polki nie awansowały do finału w tej konkurencji.

W finale wystąpiło 12 zawodniczek, które wykonały po pięć skoków.

Po trzech seriach prowadziła Szwajcarka Michelle Heimberg przed Pellacani i Brytyjką Desharne Bent-Ashmeil.

Przed ostatnimi próbami nadal najlepsza była zawodniczka ze Szwajcarii przed Pellacani (trzecia była Szwedka Emilia Nilsson Garip). Jednak Heimberg nie utrzymała prowadzenia. Oddała słabszy skok i spadła na trzecie miejsce, zaś „złoto” przypadło Włoszce. Srebrny medal wywalczyła Emilia Nilsson ze Szwecji. Pełne wyniki i punktację znajdziecie TUTAJ.

Dzięki jej zwycięstwu Włochy uzyskały prawo wystawienia zawodniczki podczas Letnich Igrzysk Olimpijskich w Paryżu w 2024 roku i podtrzymały kapitalną serię medali zdobytych w każdej możliwej konkurencji podczas III Igrzysk Europejskich.

Polki w przedpołudniowych eliminacjach odpadły z gry. Kaja Skrzek zajęła 21. miejsce, a Aleksandra Błażowska 23.

W niedzielę odbyły się też zmagania w skokach synchronicznych mężczyzn z wieży (10 m). Polacy zajęli piąte miejsce, a wygrali Ukraińcy.

W poniedziałek, w godzinach przedpołudniowych zostaną przeprowadzone eliminacje w konkurencji skoków mężczyzn z trampoliny (1 m). Na liście startowej znajduje się 31 zawodników, w tym dwóch Polaków: Kacper Lesiak i Andrzej Rzeszutek.

O godz. 16 ma się rozpocząć rywalizacja w synchronicznych skokach kobiet z trampoliny (3 m). Polki nie będą startować. Dwie godziny później rozpoczną się finałowe zmagań zawodniczek na trampolinie.

Rywalizacja w skokach do wody w trakcie Igrzysk Europejskich odbywa się na pływalni w Rzeszowie.