Texto alternativo para invidentes

W sobotnie popołudnie na pływalni w Rzeszowie, w zawodach ramach Igrzysk Europejskich odbyła się rywalizacja w skokach synchronicznych do wody mikstów z wieży (10 m). Polacy nie startowali, a złoty medal zdobyła ukraińska para. To drugie „złoto” dla Ukrainy w trakcie zmagań w tym sporcie.

Wystartowało pięć mikstów, zaś najlepsi wystąpili w składzie: Ksenia Baiło, Kirił Boliuk.

Srebrny medal zdobyli Niemcy zaś brązowy Włosi. Czwarte miejsce zajęła Hiszpania a piąte Wielka Brytania. Szczegółowe wyniki i punktacja TUTAJ.

W trakcie zawodów startujące pary oddały po pięć skoków. Przed ostatnią serią prowadzili Ukraińcy, którzy w efektowny sposób zakończyli rywalizację.

Ukraina w czwartek zdobyła złoty medal w drużynowej rywalizacji mikstów skaczących z trampoliny (3 m) oraz wieży (10 m).

Jeszcze w sobotę odbędą się finałowe zmagania panów w skokach z trampoliny (3 m). W gronie 12 finalistów nie ma Polaków. Dwójka biało-czerwonych odpadła w eliminacjach.