Texto alternativo para invidentes

W sobotę poznaliśmy triumfatorki i triumfatorów duetów mieszanych. Mistrzyniami Europy zostały Gabriela i Stefani Stoeva z Bułgarii. U mężczyzn sukces święcili reprezentanci Danii – Kim Astrup i Anders Skaarup Rasmussen.

Jako pierwsze do walki przystąpiły duety mieszane. Francuzi Thom Gicquel i Delphine Delrue mierzyli się z brytyjską parą Marcusem Ellisem i Lauren Smith. Pierwszy set należał do Trójkolorowych (21:18). W drugim rozdaniu lepsi okazali się wyspiarze, wygrywając 21:14. Trzeci niezwykle emocjonujący set przyniósł zwycięstwo Francuzom, którzy przegrywali już 10:15, ale zdołali odwrócić losy trzeciej partii i awansować.

Jako drudzy w finale zagrają Holendrzy – Robin Tabeling i Selena Piek, którzy w dwóch setach pokonali parę z Danii – Mathiasa Christiansena oraz Alexandre Boje.

Carolina Marin zgodnie z przewidywaniami awansowała do finału po wygranej z Kirsty Gilmour ze Szkocji 2:0 (21:13, 21:11). Jej przeciwniczką w starciu o złoto Igrzysk Europejskich będzie Dunka Mia Blichfeldt, która w dwóch setach rozprawiła się ze Szwajcarką Stadelmann.

Na wysokim poziomie stało półfinałowe spotkanie singlistów Viktora Axelsena z Toma Juniorem Popovem. Pierwszy set padł łupem mistrza olimpijskiego. W drugiej partii Francuz postawił twarde warunki i prowadził, jednak ostatecznie nie dał rady Duńczykowi i uległ 0:2 (17:21, 18:21).

Zgoła inne uczucia po meczu towarzyszyły drugiemu z braci Popov. Christo wygrał z Izraelczykiem Mishą Zilbermanem 2:0 (21:10, 21:14) i w finale zmierzy się z Viktorem Axelsenem.

W sesji popołudniowej rozgrywały się finały w grze podwójnej kobiet i mężczyzn. Po złoto u pań sięgnęły faworytki turnieju, siostry Stoeva z Bułgarii, które w dwóch setach pokonały Holenderki Debore Jille oraz Cheryl Seinen.

Wśród mężczyzn mistrzami Europy zostali Kim Astrup i Anders Skaarup Rasmussen. Duńczycy okazali się lepsi od brytyjskiej pary Lane/Vendy, wygrywając 2:1 (21:15, 19:21, 21:19).