Texto alternativo para invidentes

W ostatni dzień rywalizacji badmintonistek i badmintonistów w Arenie Jaskółka rozdano trzy komplety medali. Najlepsi w mikstach okazali się reprezentanci Holandii – Robin Tabeling i Selena Piek. Mistrzynią Europy wśród singlistek została faworytka, Carolina Marin. Złoto w grze pojedynczej mężczyzn trafiło w ręce mistrza olimpijskiego, Viktora Axelsena.

W finale duetów mieszanych mierzyli się ze sobą Francuzi i Holendrzy. W pierwszym secie zdecydowanie lepsi byli reprezentanci Niderlandów, wygrywając 21:10. W drugiej partii Delphine Delrue i Thom Gicquel doprowadzili do wyrównania. W decydującym rozdaniu bezkonkurencyjni okazali się Robin Tabeling oraz Selena Piek, którzy zwyciężyli 2:1 (21:10, 13:21,21:13).

W potyczce pań w pierwszym secie Mia Blichfeldt uległa Carolinie Marin 15:21. Druga partia była niezwykle wyrównana, długo na prowadzeniu utrzymywała się Dunka, ale nie dała rady mistrzyni olimpijskiej i przegrała 14:21. Po meczu Blichfeldt przyznała, że jest nieco zawiedziona swoim wynikiem, ale ma świadomość zbyt dużej liczby błędów, które popełniła w całym meczu.

Złotym medalistą w grze pojedynczej mężczyzn został Viktor Axelsen. Pierwszy set należał do Christo Popova (21:16). W drugim Francuz początkowo prowadził, ale Axelsen odwrócił losy spotkania i zwyciężył w drugiej partii 21:15. Trzeci set obfitował w olbrzymie emocje. Z problemami zdrowotnymi zmagał się Christo Popov. Francuz dzielnie walczył o wygraną, ale ostatecznie musiał zadowolić się srebrem. Mistrzem Europy został mistrz olimpijski Viktor Axelsen.

Wszystkie krążki rozdane – Igrzyska Europejskie w Tarnowie czas zakończyć!