Texto alternativo para invidentes

Reprezentantki Polski w piłce nożnej plażowej uległy w półfinale III Igrzysk Europejskich Kraków-Małopolska 2023 rywalkom z Hiszpanii. Mimo ambitnej postawy biało-czerwone przegrały 2:3. W sobotę zagrają z Portugalkami o brąz.

Dla Polek będzie to szansa na rewanż na Portugalkach za czwartkową porażkę na zakończenie fazy grupowej. Biało-czerwone przegrały wówczas 1:2, decydującego gola tracąc sekundę przed końcem meczu.

Będziemy chciały się odgryźć za tę porażkę i wywalczyć medal. Brąz będzie miał dla nas smak złota. Ale dziś ciężko będzie przetrawić przegraną z Hiszpankami… – mówiła tuż po półfinale kapitan Dagmara Suskiewicz.

Niedosyt w polskim zespole był po piątkowym meczu spory. Biało-czerwone rozegrały z głównymi faworytkami turnieju bardzo dobre zawody. Choć to rywalki jako pierwsze objęły prowadzenie za sprawą trafienia Sary Gonzalez przewrotką, to w 17. minucie Polki odwróciły losy meczu – najpierw do remisu doprowadziła Dominika Dewicka, a kilkanaście sekund później na 2:1 trafiła Wiktoria Kaczmarek. Niestety, jeszcze przed końcem drugiej tercji Hiszpanki powróciły na prowadzenie.

Ofiarna walka w trzeciej tercji nie przyniosła Polkom gola wyrównującego. Do finału turnieju awansowały Hiszpanki. O złoto zagrają z Ukrainkami, które w drugim półfinale pokonały Portugalki 3:1.

W turnieju mężczyzn oba półfinałowe mecze zakończyły się niespodziankami. Najpierw główni faworyci Portugalczycy przegrali po rzutach karnych ze Szwajcarami (4:4 k. 3:4), a następnie Hiszpanie ulegli po dogrywce Włochom 5:6, choć na półmetku spotkania prowadzili 5:2.

Zwycięstwo z rąk wypuścili też reprezentanci Polski. Biało-czerwoni prowadzili z Mołdawią już 6:4, by ostatecznie przegrać 6:8. W sobotę zagrają o 7. miejsce w turnieju z Ukraińcami.