Texto alternativo para invidentes

Reprezentacja Polski wywalczyła trzy kolejne medale III Igrzysk Europejskich Kraków – Małopolska 2023. Jedno złoto i dwa srebra to dorobek “Biało-Czerwonych” w muaythai, które rozgrywane jest na hali w Myślenicach.

Kolejne złoto Igrzysk Europejskich w hali w Myślenicach, niemal w komplecie wypełnionej publicznością, wywalczyła w kategorii do 54 kilogramów Martyna Krzemińska. Reprezentantka Polski w finale pokonała Belgijkę Axanę Depyperę 30:27.

Krzemińska to niezwykle utytułowana i ambitna zawodniczka. Mimo tego, że ma już na koncie tytuł zawodowej mistrzyni świata, nadal stara się rozwijać. Stąd sporo wyrzeczeń, które zaprocentowały teraz złotym medale Igrzysk Europejskich. A jej walka z Belgijką była jedną z najbardziej efektownych w całym turnieju.

Bardzo blisko złota był Oskar Siegert, który w kategorii do 67 kg przegrał z Ukraińcem Igorem Liubczenko 28:29. Po srebrny medal sięgnęła także Roksana Dargiel w kategorii do 51 kg, która w finale musiała uznać wyższość Turczynki Gulistan Turan.