Texto alternativo para invidentes

Czwartek nie był udanym dniem dla reprezentacji Polski kobiet i mężczyzn rywalizujących w turnieju piłki nożnej plażowej podczas III Igrzysk Europejskich Kraków-Małopolska 2023. Zarówno panie, jak i panowie doznali porażek w meczach z Portugalią.

O pechu mogą mówić nasze piłkarki, które decydującą o porażce bramkę straciły na sekundę przed końcem spotkania. Z rzutu wolnego trafiła wówczas Melissa Gomes, zapewniając swojej drużynie wygraną 2:1 i pierwsze miejsce w grupie A.

Gomes zdobyła zresztą tego dnia oba gole dla Portugalii. Na początku trzeciej tercji trafiła też na 1:0. Na dwie minuty przed końcem do remisu doprowadziła Katarzyna Gozdek. Jej trafienie nie dało jednak Polkom nawet punktu. Na szczęście biało-czerwone już wcześniej były pewne gry w półfinale.

O awans do finału Polki zagrają w piątek z najlepszymi w grupie B i najwyżej rozstawionymi w turnieju Hiszpankami. Te po rzutach karnych pokonały w czwartek Włoszki (0:0 k. 4:2).

W półfinale zabraknie za to naszych piłkarzy. Mimo ambitnej postawy, biało-czerwoni ulegli w czwartek głównym faworytom całego turnieju Portugalczykom 2:6. Start spotkania był jednak w wykonaniu Polaków znakomity – już w 2. sekundzie bramkę ze wznowienia zdobył Daniel Baran. Rywale jeszcze przed zakończeniem pierwszej tercji objęli jednak prowadzenie, które później kilkukrotnie powiększali. Po dwa gole zdobyli dla nich Leonardo Santos i Miguel Pintado.

Portugalczycy w półfinale zmierzą się ze Szwajcarami. Drugą parę utworzą Hiszpanie i Włosi. Polaków czeka natomiast rywalizacja o miejsca od 5. do 8. W piątek biało-czerwoni zmierzą się z Mołdawią.