Texto alternativo para invidentes

Poznaliśmy rozstrzygnięcia w turnieju kobiet w teqballu. Złoty medal wywalczyła Kinga Barabasi. 26-letnia Rumunka w drodze po złoto nie straciła choćby seta, a w finale pewnie pokonała Francuzkę Amelie Julian.

Mecz o złoty medal kobiet miał odbyć się w środę, ale na przeszkodzie stanęły opady deszczu. Finał został więc przeniesiony na czwartek i został rozegrany tuż przed decydującym spotkaniem w rywalizacji mężczyzn.

Obie zawodniczki miały więc dużo czasu na regenerację i w finale dały prawdziwy show. Kibice szczelnie wypełnili trybuny postawione na Rynku Głównym w Krakowie. Mecze teqball to była w czwartek wyjątkowa atrakcja, która budziła zainteresowanie krakowian i turystów.

W finale spotkały się zdecydowanie najlepsze zawodniczki. Barabasi i Julian w drodze do decydującego spotkania nie przegrały choćby seta.

W czwartek Rumunka podtrzymała tę passę, bo znów nie dała przeciwniczce szans. Francuzka na początku meczu popełniła kilka błędów. Potem potrafiła doprowadzić do remisu (6:6), ale rywalka zdążyła już nabrać pewności siebie i nie straciła jej już do końca.

Ostatecznie wygrała 12:9, 12:6.

Brązowy medal dzień wcześniej wywalczyła Nanna Kristensen. W meczu o trzecie miejsce Dunka pokonała Włoszkę, Marę D’Alessandro.