Texto alternativo para invidentes

Aż 61 bramek w sześciu meczach zobaczyli kibice, którzy zawitali we wtorek na obiekt Beach Areny w Tarnowie, by śledzić pierwszy dzień zmagań w turniejach piłki nożnej plażowej kobiet i mężczyzn podczas III Igrzysk Europejskich Kraków-Małopolska 2023.

To był udany dzień dla polskich reprezentacji. Panie pewnie zwyciężyły Czeszki 5:1. Prowadzenie biało-czerwonym w 5. minucie pierwszej tercji dała Katarzyna Gozdek. Dwie minuty później na 2:0 podwyższyła Kornelia Okoniewska, która na listę strzelczyń wpisała się również w trzeciej tercji. Wcześniej jednak cudownym trafieniem z dystansu popisała się Katarzyna Nowak, a bramkę na swym koncie zapisała również Magdalena Sobal. Honorowy gol dla Czeszek – zdobyty przy prowadzeniu Polek 3:0 – był autorstwa Veroniki Pychovej.

Panowie natomiast aż 7:2 wygrali z Azerbejdżanem. Mecz nie rozpoczął się jednak po myśli biało-czerwonych, bo rywale w 4. minucie objęli prowadzenie za sprawą ładnego trafienia z dystansu Elshada Manafova. Na szczęście szybko, bo już minutę później Filip Gac doprowadził do remisu, a po kolejnych trzech minutach Polacy wygrywali już dzięki bramce Jakuba Jesionowskiego.

Przed końcem pierwszej tercji prowadzenie biało-czerwonych powiększył jeszcze Michał Witkowski, który jako jedyny zakończył mecz z dwoma golami. Na listę strzelców wpisali się też Jakub Bistuła, Daniel Baran i Witold Ziober.

Imponującym wyczynem popisał się za to zawodnik reprezentacji Szwajcarii Dejan Stanković, który zdobył aż siedem bramek w wygranym przez jego drużynę 9:4 meczu z Mołdawią. W turnieju mężczyzn udanie rywalizację otworzyli ponadto Portugalczycy (pokonali Hiszpanów 7:5) i Ukraińcy (wygrali 6:5 z Włochami). W drugim meczu zmagań kobiet Hiszpanki zwyciężyły Ukrainki 6:4.

W środę rozegrane zostanie sześć kolejnych spotkań. Polacy o godz. 20:30 zagrają z Hiszpanami. Wszystkie mecze turniejów kobiet i mężczyzn podczas III Igrzysk Europejskich Kraków-Małopolska 2023 śledzić można na stronie internetowej TVPSPORT.PL, w aplikacji mobilnej TVP Sport oraz na Smart TV.